Online ForummHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız: 0


  nesneler...

  Paylaş
  avatar
  dober004
  Moderatör
  Moderatör

  Aktiflik :
  500 / 999500 / 999

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 53
  Rep Gücü : 150
  Rep Puanı : 5
  Kayıt tarihi : 28/06/11
  Yaş : 20
  Nerden : New York

  yeni nesneler...

  Mesaj tarafından dober004 Bir Çarş. Haz. 29, 2011 8:41 am

  Nesneler [değiştir]Oyun içerisinde zırhlardan yiyeceklere kadar birçok tipte nesne (item) bulunmaktadır ve bunlar kalitelerine göre renklendirilmiştir. Birçok nesne yapılan görevlerin ödülü olarak, öldürülen canavarlardan ya da yüksek seviyeli oyuncuların topladıkları özel nesneler ve puanlar karşılığında elde edilebilmektedir. Oyun içerisindeki nesnelerin resmi veritabanına WoWArmory adresinden ulaşılabilir.

  Poor (Trash) - Düşük Kaliteli Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Common (Beyaz) - Sıradan Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Uncommon - Yaygın Olmayan Nesne.
  Rare - Nadir Bulunan Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Epic - Destansı Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Legendary - Efsanevi Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Artifact - Tarihi Eser Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile birlikte bulunması kolaylaşacak.-Arkeoloji-)
  Heirloom - Miras,Yadigâr Nesne. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (Wrath of the Lich King ile beraber)
  Heirloom nesneleri oyuncunun ana karakterinin yanında başka karakterlerle oynarken, o karakterin daha hızlı ve kolay şekilde gelişmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Karakterin seviyesine göre özellikleri değişir ve hesaba bağlıdır.Hesap İçinde karakterlere Heirloom itemlar taşınabilir.

  Birçok nesnenin minimum seviye sınırı bulunmaktadır. Karakter seviyesi nesnenin minimum seviyesinden düşük olduğunda o nesne kullanılamaz. Ayrıca birçok zırh nesnelerinin dayanıklılığı (durability) bulunmaktadır. Bu özellikler nesnenin kullanılmasıyla (örneğin, savaştıkça) düşer. Dayanıklığı kalmayan nesne ile işe yaramaz hale gelir ancak özel NPC'ler tarafından tamir edildiğinde tekrar kullanılabilir. Ayrıca PvP haricindeki ölümlerde giyili zırh nesnelerinin dayanıklığı %10 oranında düşer.

  Oyun içerisindeki nesnelerin aşırı ticaretini önlemek için bir sahiplik sistemi (binding) de mevcuttur. Yaygın olmayan ve daha iyi kalitedeki nesnelerin hemen hemen hepsi bu sisteme dahildir. Nesnelerin özelliklerinde hangi türden olduğu da belirtilmektedir. Karaktere bağlanan nesneler Soulbound olarak etiketlenir. Herhangi bir sahiplik ibaresi taşımayan nesnelerin ticareti ve posta yoluyla gönderimi yapılabilir.

  Binds when equipped: Karakter tarafından giyilmediği sürece sahipliği yoktur, ticareti yapılabilir ya da diğer oyunculara posta yoluyla gönderilebilir.
  Binds on use: Kullanıldığında karaktere bağlanır ve o andan sonra ticareti yapılamaz ve posta yoluyla gönderilemez.
  Binds when picked up: Genellikle görev ödülleri ya da yüksek seviyeli raid ve dungeon bölgelerinden elde edilen zırh nesneleri bu tiptedir. Alındığı andan itibaren karaktere bağlanır ve ticareti yapılamaz ve posta yoluyla gönderilemez.Sadece aynı gruptaki kişiye 2 saat içinde atılması lazım.
  Binds on account: Heirloom tipindeki nesneler bu kategoridedir. Oyuncunun ana karakteri yanında aynı sunucuda ve aynı birlikte başka karakterleri (genellikle alt karakter olarak adlandırılır) de varsa bu nesneler yardımıyla daha kolay ve daha hızlı gelişme sağlayabilir. Bu eşyaların ticareti yapılamaz ancak alt karakterler arasında posta yoluyla takası yapılabilir.
  Quest Item: Görevlerin gerektirdiği eşyalardır. Hiçbir şekilde ticareti yapılamaz.

   Forum Saati Paz Ara. 16, 2018 8:29 pm