Online ForummHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız: 0


  Sw...

  Paylaş
  avatar
  dober004
  Moderatör
  Moderatör

  Aktiflik :
  500 / 999500 / 999

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 53
  Rep Gücü : 150
  Rep Puanı : 5
  Kayıt tarihi : 28/06/11
  Yaş : 20
  Nerden : New York

  yeni Sw...

  Mesaj tarafından dober004 Bir Çarş. Haz. 29, 2011 8:56 am

  World of Warcraft'ın haritası gerçekten çok büyük. Daha oyunun başlarında bile bir yerden bir yere yayan gitmek vakit alıyor. Bir de Azeroth'tan Kalimdor'a geçmek istediğinizi düşünün! Oyunda seyahat için birkaç yöntem var. Bunlardan en yaygını Alliance için Gryphon, Horde için de Wyvern üzerinde uçmak. Oyunda çoğu şehirde bu tarz araçlar bulmanız mümkün. Biryerden biryere uçarak gitmek için o iki yer arasındaki uçuş rotasını bilmeniz gerekiyor. Bu rotaları öğrenmenin yolu da bu uçan araç alanlarını işleten npc'lerle konuşmaktan geçiyor. Böyle bir npc ile ilk kez diyalog açarsanız o mekan ile daha önce bulunduğunuz şehirler arasında (o şehirlerdeki gerekli npclerle de konuşmanız lazım) olan tüm rotaları öğreniyorsunuz. Bundan sonra da istediğiniz zaman aynı npclerle konuşarak Gryphon veya Wyverniniz ile küçük bir ücret karşılığında seyahat edebilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

  Ancak kabul etmek lazım ki, bir Gryphon sizi Azeroth'tan Kalimdor'a kadar taşımaz. Bu noktada da yardımımıza gemiler ve zeplinler yetişiyor. Bir liman veya havalimanına gittiğiniz zaman bu araçlar ile kıtalararsı seyahat yapabiliyorsunuz. Bu araçlar sık sık limanlara geliyorlar ve bir kıtadan diğerine gidiş yaklaşık dört dakika sürüyor. Yani korkmayın, oyun süreniz seyahatle geçmiyor. Bu araçlar da diğer her hizmet gibi ücretli.

  Ama, kanımca en seveceğiniz ulaşım yöntemi, oyunun başından beri inventorynizde bulunan Heartstone ile ışınlanmak olacaktır. Bu sistemin işlemesi için öncelikle herhangi bir şehir veya kasabadaki Inn, yani hanı eviniz olarak belirtmeniz gerekiyor. Bunu da oradaki hancı ile konuşarak yapabiliyorsunuz. Heartstone'u kullanmak için herhangi bir yerde olmanız gerekmiyor. Teorik olarak heryerde Heartstone kullanabilirsiniz (Gryphon sırtı hariç tabi ki, uçarken ellerinizi bırakın da göreyim).

  Heartstone, kullanıldığı zaman sizi doğrudan eviniz olarak belirttiğiniz tavernaya ışınlıyor. Yolculuk ile vakit kaybetmiyorsunuz. Ancak bunun da WoW'daki diğer herşey gibi bir bedeli var. Heartstone'u bir kere kullanınca bir saat boyunca bir daha kullanamıyorsunuz. Ayrıca Heartstone ile gidebileceğiniz tek yer eviniz olarak belirlediğiniz taverna. Ama bunu da oyun içinde istediğinizde değiştirebilirsiniz. Seçenek çok! Seçim ise size ait.

   Forum Saati Paz Ara. 16, 2018 8:49 pm